Skip links

Офіційна інформація

Умови постачання газу

Правила постачання природного газу для бізнесу прописані в чинному законодавстві і відповідно до них діють всі учасники процесу газопостачання. Також сторони зобов’язані співпрацювати, згідно з Законом України «Про ринок природного газу». Головним документом, який регулює відносини між кінцевим Споживачем і оператором ГТС, є Договір транспортування.

Зверніть увагу

Стандартні умови постачання природного газу передбачають, що Постачальник не бере участі в оформлені ділових відношень Споживача й оператора ГТС. З ним потрібно укласти окремий Договір, згідно з яким він зобов’язаний забезпечити постачання Споживачеві ресурсу відповідної кількості та якості, а Споживач – сплатити за нього у порядку і в терміни, які передбачені Договором.

Окрім «Закону про ринок природного газу» і Правил постачання природного газу, процес постачання регулюється низкою нормативно-правових актів, зокрема, Цивільним і Господарським кодексами України. Ціни на блакитне паливо і на послуги, що пов’язані з його транспортуванням, встановлюються вільно, адже вартість ресурсу залежить від ситуації на ринку й часто змінюється. Виключення складають лише випадки, які передбачені законодавством.

Що треба знати

Ліцензійні умови постачання природного газу мають певні нюанси. Згідно з ними, постачальник передає ресурс на об’єкти споживача, які підключені до відповідних точок газотранспортної і газорозподільної систем. Витрати, що пов’язані з транспортуванням і розподілом ресурсу мережами операторів ГТС і ГРМ, з якими співпрацює Споживач, покладаються на останнього.

Згідно з правилами, підприємство заздалегідь замовляє потрібну кількість ресурсу на відповідний період. У разі, коли потрібне коригування цього показника, воно здійснюється за процедурою реномінації, що передбачена Кодексом ГТС. Щоразу у відповідні терміни Споживач надає Постачальнику акт, у якому відображається фактична кількість використаного ресурсу. Цей документ складається між Споживачем та діючими операторами ГРМ і ГТС.

Взаємодія між сторонами

Договір постачання природного газу на підприємства дещо відрізняється від тих, що складаються для побутових споживачів. Далі розглянемо інформацію, яка має обов’язково входити до змісту документа, і це:

  • Дата і місце укладання Договору.
  • Найменування компаній Споживача й Постачальника, а також П. І. Б. їхніх представників (директора чи уповноваженої особи).
  • Юридична та Фактична адреса.
  • Банківські реквізити сторін для транзакцій.
  • Коди EIC сторін та Зет коди, якщо такі є.
  • Предмет договору. Відповідності до нього Постачальник має здійснювати постачання ресурсу Споживачеві.
  • Найменування операторів ГТС і ГРМ, з якими споживач уклав Договори на транспортування і розподілення газу.
  • Строк дії Договору. В цьому контексті варто передбачити порядок його пролонгування або, навпаки, його припинення чи розірвання, у тому числі в односторонньому порядку.
  • Порядок зміни постачальника.
  • Планові обсяги постачання ресурсу (річні, місячні, добові). За необхідності можна зазначити показники, що надаються в розрізі точок комерційного обліку.
  • Порядок перегляду або коригування обсягів постачання і споживання ресурсу на випадок, якщо доведеться зіткнутися з такою необхідністю. Варто передбачити можливість робити такі зміни в розрахунковому періоді.
  • Режим постачання і споживання природного газу.
  • Ціна згідно з укладених домовленостей.
  • Умови розрахунків за енергоресурс і терміни, упродовж яких звіряються обсяги фактично спожитого природного газу.
  • Документообіг (акти, квитанції)
  • Відповідальність?

Варто зазначити відповідальність сторін за невиконання тих чи інших умов, що відображені в договорі постачання природного газу, а також підстави для її застосування. У цьому сенсі є ризик зіткнутися з різними ситуаціями, наприклад, перевищення споживачем обсягів блакитного палива, що підтверджені у відповідному періоді, або зниження рівня якості послуг постачальника.

Окремо треба відобразити випадки, у разі настання яких постачання природного газу споживачу обмежується або припиняється. Їхній перелік має бути затвердженим виконавчою владою. З огляду на це договори мають містити порядок вирішення спорів, а також інформацію стосовно прав споживача, щоб останній міг ознайомитися з нею і у разі необхідності користуватися.

Ефективна співпраця

Наша компанія постачає непобутовим споживачам газ і електроенергію, починаючи з 2015 року. «Тепла» показала себе надійним партнером, через це з нами співпрацюють бренди, які мають великий авторитет в Україні:

  1. «Верес»;
  2. «Сільпо»;
  3. «Клуб сиру»;
  4. «Агровіста»;
  5. «Оболонь» та інші.

В сучасних реаліях навряд чи можна розраховувати на загальне зниження ціни на блакитне паливо. З іншого боку, ми завжди пропонуємо клієнту вигідні тарифи та комфортні умови оплати. Щоб створити їх, враховуємо особливості виробництва (якщо воно є) та інші нюанси бізнес-діяльності Споживача, які можуть виявитися важливими під час укладання Договору.

Маєте запитання?

Заповніть форму і ми з вами зв’яжемось

     

    Маєте запитання?

    Заповніть форму зворотнього зв’язку або зателефонуйте

    Зворотній зв'язок
    Цей сайт використовує файли cookie і схожі технології, щоб гарантувати максимальну зручність користувачам.