З ухваленням ЗУ «Про ринок електричної енергії» (від 2017 р.) сфера енергетики набула конкурентної моделі співпраці між усіма її суб’єктами, а громадяни отримали можливість самостійно обирати постачальника. Сьогодні ринок енергетики України існує за новими правилами. Кожен отримувач електричної енергії має право на посезонну оплату або зміну постачальника електроресурсів. Це особливо актуально для ведення справ у різних галузях провадження. Використовувати вигідні умови більш конкурентних комерційних пропозицій від нових учасників ринку можна, подавши заяву про приєднання до договору про постачання електричної енергії.
Чинна нормативна база
Електроенергія – такий самий товар на ринку, як і інші ресурси. Її роздрібна реалізація передбачає наявність у провайдера спеціальної ліцензії встановленого державою зразка. Здійснення поставок можливе лише після письмового оформлення типового договору обома сторонами правочину. Взаємини між одержувачем послуг та численними учасниками комерційного ринку енергетики регулюються спеціальним державним законодавством.
Ознайомитись із нормативною базою можна на порталі міністерства. Найбільш важливими документами є:
- Цивільний кодекс України, ст. 633, 634, 641, 642.
- ЗУ «Про ринок електричної енергії».
- Постанова «Правила роздрібного ринку електричної енергії», затверджена ухвалою НКРЕКП № 312 від 2018 р.
Договір на постачання електрики між споживачем та постачальником є обов’язковим кроком, на підставі якого споживач може надалі подавати іншому провайдеру заяву про приєднання до електричної енергії.
Особливості заявки
Заява про приєднання до умов договору про постачання електричної енергії – це необхідна вимога для угоди, чи це бюджетні, комерційні чи інші організації. Змінити постачальника послуг, що діє, можна безкоштовно і в зручний для клієнта час, навіть помісячно. Це дуже актуально з огляду на опалювальні сезони. Проте всі об’єкти, що розглядаються, повинні розташовуватися в межах території, де здійснюється розподіл послуг.
При зміні оператора клієнт укладає угоду у вигляді подання заяви-приєднання. У документі вказано персональні відомості/пропозиції щодо подальшої взаємодії з оператором та його об’єктом разом із супровідним листом. Нова компанія-постачальник протягом 3 календарних днів має розглянути заявку-приєднання. У разі позитивного рішення або відмови вона надсилає відповідь претенденту на вказану адресу. Далі слід призначити персонального менеджера щодо процедури подальшого приєднання.
Алгоритм самостійної зміни провайдера
Якщо в планах клієнта зміна постачальника електроресурсів, потрібно виконати такі кроки:
- Ознайомитись із чинними нормативними документами.
- Визначити необхідний обсяг споживання ресурсів, щоб вибрати відповідного постачальника.
- Ознайомитись із запропонованим поточним договором фірми з енергопостачання.
- Вибрати для свого підприємства найвигідніший тариф (дивіться варіанти на сайті).
- Заповнити заяву-приєднання до договору від компанії.
Після заповнення документи надсилаються на поштову/електронну адресу фірми. Вся інформація представлена на офіційному сайті компанії.
Які дані потрібно вказати клієнту? Насамперед, це виписка з ЄДР, персональна адреса клієнта, а також:
- копії документів, що засвідчують повноваження особи, яка укладає договір;
- назва, опис та паспорт точки розподілу;
- заяву на тип тарифу;
- параметри лічильника;
- група/тип споживання;
- опалювальна квадратура площі;
- вказівку планових обсягів споживання протягом сезонів;
- кількість мешканців.
Договір, регулюючий розрахунки сторін, неспроможна мати положення, що передбачає додаткові виплати абонента під час переходу до конкуренту.
Переваги співпраці з компанією «ТЕПЛА»
Компанія орієнтована на довгострокове партнерство, цінує кожного клієнта. Надає споживачам низку переваг. Попередньо, до укладення договору на ресурси, в індивідуальному порядку обговорюються запропоновані умови та тарифи. Обговорять правила оплати заборгованості. Чи не обмежуються обсяги споживаного товару, не встановлюються ліміти. У годину пік встановлено граничні цифри потужності.
Клієнт у будь-який час може змінити обсяг енергії, що купується, що особливо актуально для організацій, яким потрібна різна кількість ресурсів. Після внесених змін провадиться коригування рахунку за місяць. До того ж наші менеджери допоможуть невеликим підприємствам подавати звітність до обленерго.