Для користування природним газом усім споживачам, побутові об’єкти яких підключені до ГРС (у встановленому державою порядку), необхідно укласти договір розподілу з оператором. Ця вимога необхідна для правомірного відбору блакитного палива з розподільчих мереж та забезпечення постачання газифікованих об’єктів.
Основні нормативні документи
Основними державними законодавчими актами, що регулюють господарську діяльність у сфері купівлі-продажу блакитного палива та Міністерства енергетики, є такі документи:
- Закон ВР України «Про ринок природного газу» (№27 від 2015 р.).
- Постанова НКРЕКП про затвердження Кодексу газорозподільних систем «Правила постачання природного газу» (№ 2496 від 2015 р.).
- Постанова НКРЕКП про “Типовий договір розподілу природного газу побутовим одержувачам” (№ 2500).
У зв’язку з множинними зверненнями споживачів національною комісією (НКРЕКП), що здійснює державне регулювання в галузі енергетичних та комунальних послуг, було випущено документ у вигляді роз’яснювального листа від 16.02.2016 № 1332/16.3.2/7-16, який пояснює формат подання Заяви про до умов договору постачання газу.
Як подати заявку
Заява про приєднання до договору постачання природного газу – це необхідна умова для кожного чинного споживача, чи то підприємець чи бюджетна організація. Постачальник послуги повинен надіслати споживачеві заяву-приєднання, в якій зазначені особливі (тобто персоніфіковані) дані щодо взаємодії з клієнтом та його об’єктом, разом із супровідним листом. Це здійснюється згідно з формами, встановленими додатками (1, 2) до типового договору (відповідно до законодавства України).
Важливо! Побутові споживачі не обмежуються у праві та можуть оплачувати рахунки через банківську платіжну систему, поштовий переказ, онлайн-способом. Також можлива оплата готівкою через касу постачальника послуги або іншим способом, не забороненим законодавством.
Підписаний документ на постачання палива споживачам вважається типовим всім сторін, яке порядок – спрощеним. Користувач повинен надати оператору заповнену та підписану заяву та надіслати зручним способом постачальнику послуг для призначення виплати (наприклад, на поштову/електронну адресу компанії-постачальника). Можна також залишити документ у спеціальній скриньці організації, яка встановлена на вході Центру обслуговування клієнтів.
Пропонуємо ознайомитись із прикладом заяви про приєднання до договору розподілу природного газу.
До типового договору
розподілу природного газу
оператору ГРМ: ———
від власника суб’єкта: ———
(ідентифікаційний номер)
Заява про приєднання до умов договору розподілу газу
З умовами Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2498, 2015 р. (далі – Договір), на сайті НКРЕКП, сайті Оператора ГРМ (адреса вказати), які опубліковані в рамках території ліцензованої діяльності видання «Офіційний вісник України», приєднуються до умов Договору.
Нижче наводяться персональні дані споживача послуг:
- Персональний ЕІС код суб’єкта ринку природного палива.
- Назва та опис свого об’єкта.
- Персональна адреса споживача.
- Параметри лічильника.
- Група споживання.
- Список приладів.
- Отоплювана площа в м кв.
- Кількість зареєстрованих мешкаючих.
- Планові обсяги споживання блакитного палива упродовж календарного року.
Доповнення, що уточнюють заяву-приєднання:
_____________________________________________________________________________
Відмітки про підписання Споживачем цієї заяви-приєднання
_________________ ____________________ _____________________________
(дата) (особистий підпис) —————–
Підпис власника підтверджує згоду на автоматизовану обробку персональних даних відповідно до чинного законодавства та можливість їх передачі третім особам.
Що являє собою EIC-код
Це спеціальний набір букв та цифр, що складається з 16 унікальних символів. Створено для особливої ідентифікації кожного об’єкта газозабезпечення. Приклад ЕІС-коду – 01XM11B11111111S.