Skip links
Новини

Корисні функції для бізнесу у сервісі «Дія»

Як відкрити власну справу без зайвого клопоту й розвивати її

Портал (застосунок) «Дія» виявився унікальною розробкою, яка набула визнання на міжнародному рівні. Чимало українців готові підтвердити, що із його появою спростилися і повсякденне життя, і робота. Наприклад, така функція, як реєстрація ФОП через «Дію» посприяла появі безлічі малих та середніх підприємств, що вивело бізнес із тіні. Вона є ідеальним рішенням для тих, хто не хоче вистоювати черги і спілкуватися із представниками фіскальної служби. У такому разі виграш мають обидві сторони: бізнес працює легально, а держава отримує податки.

Перші кроки

Перед тим, як відкрити ФОП через «Дію», вам потрібно мати обліковий запис на порталі, а також отримати електронний підпис. Останнє робиться в спеціалізованій установі, якою є акредитований центр сертифікації ключів. Їхні адреси можна побачити на порталі. Орієнтовна ціна послуг дорівнює 200 грн. Отримати кваліфікований електронний підпис для роботи в «Дії» можуть і клієнти «ПриватБанку».

Після того, як ви вибрали центр сертифікації, необхідно дистанційно надати невеликий пакет документів:

  • електрона реєстраційна форма;
  • паспортні дані;
  • індивідуальний номер платника податків.

Коли отримаєте ключ, зберігайте його на змінному носії.

Отже, тепер ви знаєте, як отримати електронний підпис у «Дії». Тепер можна створювати бізнес. За допомоги підпису необхідно зареєструватися або, якщо ви вже зареєстровані, авторизуватися в кабінеті громадянина. Після цього треба заповнити заяву на реєстрацію бізнесу в «Дії». Вона проходить перевірку і надсилається до Єдиного державного реєстру (ЄДР). Там в автоматичному режимі відбувається реєстрація заяви без безпосередньої участі інспектора.

Зверніть увагу

Під час реєстрації ФОП у «Дії» ви вибираєте систему оподаткування для вашого бізнесу. Вона може бути спрощеною, або загальною. Вам варто проставити відповідні відмітки.

Якщо не можете визначитися із системою оподаткування бізнесу, в «Дії» буде запропонований тест. Він спрямований на те, щоб допомогти вам прийняти правильне рішення, що до оподаткування, з урахуванням особливостей бізнесу.

Ставайте до роботи

Заява, яка пройшла відповідне опрацювання в сервісі, буде направлена до податкової служби за місцем вашої реєстрації або ведення господарської діяльності. Повідомлення про те, що ФОП зареєстроване, з’являється і в особистому кабінеті «Дія», і в електронній пошті. Після того, як бізнес пройшов реєстрацію в Єдиному реєстрі, бажано отримати виписку із нього. Це можна зробити в кабінеті громадянина або безпосередньо у ЄДР із використанням спеціального коду.

На отримання виписки дається 3 робочих дні з моменту реєстрації ФОП. Перед цим бізнес автоматично стає на облік в органах оподаткування і статистики. Вона є документом, який має юридичну силу, і для зручності варто її роздрукувати.

Якщо ви користуєтеся спрощеною системою оподаткування, не має значення, у якому форматі ви ведете облік доходів. Якщо бізнес передбачає загальну систему, в податковій службі необхідно зареєструвати книгу обліку. Інструкції щодо її реєстрації і правила користування нею викладені в сервісі.

Сплата податків через «Дію» здійснюється дуже просто. У меню «Послуги» знаходите «Податки на ФОП», налаштовуєте сплату єдиного внеску за місяць. Також можете запровадити суму місячного доходу, щоби перевірити розмір податку, який нарахований до сплати. Після цього вам лишається вибрати зручний спосіб оплати в онлайні і здійснити її.

Як припинити діяльність

Раніше закриття ФОП супроводжували певні проблеми, і багато підприємців вважали, що воно було складнішим, ніж відкриття. Нині все змінилося. Щоб закрити бізнес через «Дію», потрібно:

  • вибрати на порталі функцію «Закриття ФОП» і натиснути кнопку «Замовити за 2 хвилини»;
  • заповнити спеціальну форму в онлайн-режимі;
  • підписати заяву.

Останнє робиться за допомоги електронного підпису. Після цього заява надсилається до ЄДР і податкової служби. Ви маєте змогу відслідковувати її стан в режимі онлайні. Інформація про закриття бізнесу надсилається на вашу електронну адресу.

Перед тим як закрити ФОП на порталі «Дія», необхідно дотриматися вимог податкового законодавства. Зокрема, якщо податок нараховується за спрощеною системою, ви сплачуєте єдиний внесок у місяці, коли відбувається закриття підприємства, або за квартал, якщо належите до підприємців 3 групи. У тому разі, коли бізнес працював на загальній системі оподаткування, потрібно перед тим, як його закрити, надати ліквідаційну звітність, інформацію про стан доходів, а також сплатити податки, і розраховану суму військового збору.

Звикайте до нових технологій

Як зробити електронний підпис у «Дії» – це є актуальним питанням для користувачів порталу, які ведуть бізнес. Послуга є безплатною і займає не більше 3 хвилин. Щоб отримати її, необхідно:

  1. Завантажуєте файл ключа, який ви отримали в акредитованому центрі сертифікації. Для цього треба вибрати фізичний або захищений носій, на якому він зберігається.
  2. Вводите пароль і підключаєте опцію «Зчитати ключ».
  3. Вибираєте документ, який необхідно підписати. Робиться це за допомоги браузеру. Як тільки знаходите необхідний файл, натискаєте кнопку «Продовжити».
  4. Перевіряєте назву файлу й натискаєте клавішу «Підписати файл».

Після цього обов’язково збережіть документ, на який у «Дії» буде накладено ваш електронний підпис. Далі потрібно перевірити його, вибравши на носії відповідний файл у форматі «.p7s». Натискаєте клавішу «Перевірити», і портал наддасть необхідну інформацію. У «Дії» можна також проконтролювали наявність підпису, завантаживши оригінальний файл.

Скористайтеся безмежними можливостями

Тепер ми знаємо, як відкрити ФОП за допомоги «Дії», закрити його та як користуватися електронним підписом. Це значною мірою спростить вашу повсякденну роботу. Але це не єдине, що пропонує «Дія» для бізнесу. Наприклад, не є таємницею, що багато людей мають мрію розпочати власну справу, але ще не визначилися із тим, чим хотіли б займатися. На порталі «Дія» запропоновано понад 150 ідей для того, щоби почати бізнес із нуля за таким напрямам, як:

  • сільське господарство;
  • майстерня;
  • будівництво;
  • освіта;
  • спорт;
  • медицина;
  • телеком;
  • фото-, відеопослуги та ін.

«Дія» надає інформацію про те, які напрями мають попит у вашому регіоні, які ви зможете опанувати, використавши мінімальний стартовий капітал. Окрім цього, ви отримаєте перелік і шаблони документів, які знадобляться для відкриття справи.

Якщо ви все ще маєте острахи перед відповідальністю, яка супроводжує бізнес, треба їх позбутися. Допоможуть у цьому знання, які отримаєте в онлайн-школі підприємця. «Дія» надає безплатні курси для бізнесу, користуючись якими, ви зможете навчитися:

  • засновувати власну компанію;
  • складати фінансовий план;
  • вести бухгалтерську звітність;
  • керувати колективом;
  • просувати власний продукт або послуги;
  • отримувати фінансування.

Опановуйте бізнес у «Дії» із задоволенням, переглядаючи курси у форматі освітніх серіалів. Розпочати можна в будь-якому віці. «Дія» надає інструменти для розвитку бізнесу. Через портал і початківці, і досвідчені підприємці можуть дізнатися про нові гранти та фінансові можливості, а також брати консультації з питань, які виникли в процесі роботи.

Цей сайт використовує файли cookie і схожі технології, щоб гарантувати максимальну зручність користувачам.